دوچرخه هوشمند تاشو برقی شیائومی مدل Xiaomi Mijia QiCycle

جدید

Xiaomi Mijia QiCycle Folding Electric Bike

دوچرخه هوشمند شیائومی با بدنه تا شوند و مجهز به قویترین موتور الکتریکی، بهترین همراه شما در سفر و محل زندگی و کار شماست. کامپیوتر نصب شده بر روی دوچرخه می تواند دوچرخه را در 4 حالت تنظیم نماید. می توان گفت با این دوچرخه سربالایی ها، باد شدید و پیچ های تند را براحتی پشت سر خواهید گذاشت. و اطلاعات مربوط به دوچرخه سواری خود را در گوشی هوشمندتان ببینید. 

جزییات بیشتر

تمام شد !

این محصول در انبار موجود نیست
 
بررسی تخصصی

دو چرخه تاشو و برقی QiCycle شیائومی

دوچرخه-تاشو-هوشمند-شیائومی

از سال های دور انسان ها برای رفت و آمد در مسیر های کوتاه و یا حتی دور از دوچرخه استفاده می کردند. اما امروزه به دلیل وجود وسایل نقلیه موتور دار استفاده از این وسیله مخصوصا در کشور ما کمتر شده است. یکی از دلایل آن مشغله زیاد انسان ها و خستگی ناشی از آن می باشد.

بنابراین شرکت خوش نام شیائومی برای رفع این مشکل و افزایش میل به استفاده از دوچرخه، اقدام به ساخت دوچرخه ای تاشو، سبک و مجهز به موتور الکتریکی قابل شارژ نموده است.

این محصول شیائومی با وزن 14 کیلوگرم و قابلیت تا شدن می تواند در هر جایی حتی در سفر همراه خوبی برای شما باشد.

دوچرخه-هوشمند-تاشو-شیائومی-همراه-شما-در-سفر

علاوه بر مشخصه های فیزیکی مطلوبی که دارد سیستم هوشمند تعبیه شده بر روی دوچرخه آنرا کاملاً ایده آل ساخته است. این دوچرخه قادر است توان بدنی کاربر را تشخیص دهد و توان موتور را بر اساس آن تنظیم نماید. با استفاده از اپلیکیشن مخصوص دوچرخه هوشمند شیائومی که بر روی گوشی نصب می شود اطالاعاتی مانند سرعت حرکت، مسافت طی شده، توان مصرفی، کالری مصرف شده توسط کاربر را ثبت و تحلیل کند. بنابراین با دانستن این اطلاعات تجربه ای لذت بخش از دوچرخه سواری داشته باشید و با تحلیل داده های بدست آمده در جهت سلامتی خود به درستی از آن استفاده کنید.

سنسور گشتاور QiCycle

دوچرخه هوشمند شیائومی با تشخیص حرکات اندامهای کاربر در زمان دوچرخه سواری و با استفاده از سنسور گشتاور در پیچ ها حرکت نرمی را داشته باشد. بنابراین در محیط های شهری که تغییر جهت بسیار اتفاق می افتد براختی حرکت کنید و علاوه بر سرگرم شدن از ترافیک رهایی یابید.

در واقع دوچرخه بر اساس سرعت و شدت پدال زدن کاربر بصورت خودکار قدرت لازم برای حرکت دوچرخه را تنظیم می کند. بنابراین با کمک دوچرخه در طول مسیر خسته نخواهید شد و بسرعت به مقصد خواهید رسید.

سیستم-گشتاور-دوچرخه-هوشمند-شیائومی 

بنابراین می توان گفت که سنسور گشتاور در تمام طول مسیر به دوچرخه سوار کمک می کند تا بهترین دوچرخه سواری ممکن را تجربه کند.

 

منبع تغذیه

دوچرخه هوشمند شیائومی انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی خود را از باتری لیتیومی ساخت شرکت پاناسونیک تأمین می کند. با هر بار شارژ کامل باتری 45 کیلومتر مسافت را طی می کند. باتری مجهز به سیستم مدیریت پیشرفته است. این سیستم اطلاعات هر سلول باتری را نظیر دما، ولتاژ، بار شارژ و تخلیه شارژ را ثبت می کند و برای حفظ شارژ و جلوگیری از تخلیه ناگهانی شارژ از آنها استفاده می کند.

 

اگر باتری در راه تمام شد چه کنم؟

نگران تمام شدن باتری دوچرخه نباشید. چرا که با پایان یافتن باتری پدال زدن کار سختی نخواهد بود. شاید در مسیری باشید که سربالایی است و یا مجبورید رو به باد حرکت کنید و باتری دوچرخه تمام شده است. نگران نباشید، دوچرخه با استفاده از چرخ دنده کانونی شیمانو Nexus3-speed شرایطی را فراهم می کند که براحتی در خلاف جهت باد و یا در سربالایی پدال بزنید و حرکت کنید. زمانیکه در جهت باد حرکت می کنید و یا در مسیر مستقیم و یا سرپایینی قرار دارید دوچرخه چرخدنده های سخت را فعال می کند که به کاربر امکان می دهد با سرعت به حرکت خود ادامه دهد.

 باطری-تمام-شد-چه-کنم-دوچرخه-هوشمند-شیائومی

قدرت موتور

یکی از پرقدرت ترین موتورهایی که برای دوچرخه ساخته شده است در این دوچرخه استفاده شده است. موتور دوچرخه تاشو هوشمند شیائومی از نوع براش لس با قدرت 250 وات است که بدلیل حذف براش (بُرِس) اصطکاک بسیار کمتر شده و در نتیجه عمر موتور طولانی می شود. حذف براش باعث می شود تبدیل برق به توان بهتر انجام پذیرد. بنابراین استفاده از این نوع موتورها (براش لس یا بدون برس) تأثیر بسیار چشمگیری در حرکت دوچرخه دارد بنحوی که کاربر شتاب ایجاد شده را کاملاً احساس می کند. ویژگی مهم دیگری که این موتور دارد وزن سبکتر نسبت به نمونه های مشابه دارای براش است.

با توجه به ویژگی های ذکر شده دوچرخه هوشمند شیائومی برای دوچرخه سواری مناطق کوهستانی گزینه مناسبی خواهد بود. چرا که دوچرخه سوار با صرف انرژی بسیار کم توان زیادی را مشاهده خواهد کرد. همین امر باعث افزایش لذت دوچرخه سواری در مناطق کوهستانی می شود.

 

مغز هوشمند دوچرخه

دوچرخه هوشمند شیائومی دارای یک مغز تحلیل گر است. مغز این محصول کامپیوتر کوچکی است که بر روی دسته آن قرار دارد. میزان کالری مصرفی دوجرخه سوار، سرعت حرکت، مسافت طی شده، قدرت کاربر و برخی اطلاعات دیگر را می توان در این کامپیوتر مشاهده کرد. علاوه بر نمایش این اطلاعات، داده های ثبت شده را تحلیل می کند و نتیجه را برای نرم افزار نصب شده بر روی گوشی ارسال می کند.

کامپیوتر-دوچرخه-هوشمند-شیائومی

علاوه بر قابلیت های ذکر شده می توان با استفاده از کامپیوتر در موقعیت های مختلف از بین چهار حالت برنامه ریزی شده، حالت مناسب را برای دوچرخه تعیین کرد. این چهار حالت بدین صورت است:

 

حالت ورزشی:

در صورت قرار دادن دوچرخه در این حالت، دوچرخه مانند یک دوچرخه معمولی عمل می کند. این حالت بمنظور تناسب اندام و ورزش طراحی شده است. دوچرخه سوار برای راندن دوچرخه متکی به نیروی بدن خود می شود و دوچرخه کمکی نخواهد کرد.

 حالت بهینه:

در این حالت از دوچرخه، سهم تأمین نیروی انسانی بیشتر است. بنابراین مصرف باتری تا 50 درصد کاهش می یابد و مسافت بیشتری را با یک بار شارژ می توان پیمود.

 حالت بالانس:

در این حالت بین نیروی موتور و نیروی کاربر تعادل برقرار می شود و دوچرخه با صددرصد ظرفیت خود  حرکت می کند.

 حالت advanced:

در این حالت نیروی موتور با حداکثر ظرفیت خود کار می کند و با کمک نیروی انسانی دوچرخه می تواند تا 150 درصد ظرفیت خود به حرکت درآید. از این حالت در مسیرهای کوهستانی و سربالایی به کمک دوچرخه سوار می آید. همچنین برای رسیدن به حداکثر سرعت می توان دوچرخه را روی این حالت تنظیم کرد.

 

اپلیکیشن دوچرخه:

با نصب اپلیکیشن مخصوص دوچرخه برقی تاشو شیائومی به اطلاعات و امکانات کامل این دوچرخه می توان دستیافت.

 

اطلاعاتی نظیر موقعیت یاب GPS، شارژ باتری، وضعیت دوچرخه و اطلاعات خاص هر کاربر از طریق اپلیکیشن قابل دسترسی است.

این اپلیکیشن علاوه بر این اطلاعات وضعیت فیزیکی دوچرخه را نیز بررسی می کند و به کاربر اطلاع می دهد. بدین معنا که قبل از استفاده از دوچرخه می توانید سلامت دستگاه را بسنجید و اگر جایی از دوچرخه احتیاج به تعمیر داشته باشد نرم افزار به شما هشدار می دهد.

 

بدنه تا شو:

جنس بدنه دوچرخه شیائومی از آلومینیوم است یک باطری بزرگ با ظرفیت بالا از نوع لیتیومی و موتور براش لس نیز بر روی آن نصب شده است. با تمام این متعلقات دوچرخه تنها 14.5 کیلوگرم وزن دارد.

علاوه بر سبک بودن قابلیت دیگری که حمل آنرا بسیار راحت می کند امکان تا کردن دوچرخه است. می توان دوچرخه را تا کرد و درون صندوق عقب خودرو همراه با سایر ملزومات سفر قرار داد.

 

 

 
جزئیات فنی
نوع باتريلیتیومی پاناسونیک 18650
جنسآلومینیوم
وزن14.5 کیلوگرم
ظرفيت باتري5800 میلی آمپر ساعت
مدت زمان شارژ شدن3 ساعت
ديگر ويژگي ها- ابعاد در حالت باز : 1247 × 556 × 928 ميلی‌متر - ابعاد در حالت تا شده : 1000 × 450 × 650 ميلی‌متر - سایز چرخ : 40 سانتی‌متر - محدوده ولتاژ شارژ : 42 ولت - توان موتور : 250 وات
بیشتریت سرعت موتور 20 کیلومتر بر ساعت
ترمز Shimano IM31 Rear roller brake
ارتباط بی‌سیم بلوتوث نسخه 4.0

نوشتن دیدگاه

دوچرخه هوشمند تاشو برقی شیائومی مدل Xiaomi Mijia QiCycle

Xiaomi Mijia QiCycle Folding Electric Bike

دوچرخه هوشمند شیائومی با بدنه تا شوند و مجهز به قویترین موتور الکتریکی، بهترین همراه شما در سفر و محل زندگی و کار شماست. کامپیوتر نصب شده بر روی دوچرخه می تواند دوچرخه را در 4 حالت تنظیم نماید. می توان گفت با این دوچرخه سربالایی ها، باد شدید و پیچ های تند را براحتی پشت سر خواهید گذاشت. و اطلاعات مربوط به دوچرخه سواری خود را در گوشی هوشمندتان ببینید. 

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد

محصولات بازدیدشده

منو