فریب این پنج افسانه در مورد شارژر آیفون را نخورید

فریب این پنج افسانه در مورد شارژر آیفون را نخورید

ما چیزهای زیادی در مورد خطرات تلفن همراه و لوازم جانبی تلفن همراه از زبان افرادی می شنویم که اطلاعات زیادی در مورد الکترونیک و فناوری ندارند. اما کدوم توصیه ها واقعا معتبرند؟

کابل‌های USB فله، کابل‌های لایتنینگ، کابل‌های معمولی تلفن همراه - واقعاً چقدر در مورد ایمنی و نگهداری این موارد اطلاع دارید؟

در مورد کابل شارژهای آیفون پنج افسانه وجود دارد که واقعیت را روشن می کنیم:

 استفاده از کابل شارژر غیر اپل خطرناک است

اولین افسانه استفاده از کابل های با برند غیر اپل است که شایعه شده سازنده محصولات اپل می گوید که شارژ کردن آیفون با کابل های تلفن همراه غیر از برند اپل می تواند به دستگاه شما آسیب برساند اما این فقط نیمی از واقعیت است. اگر شارژر شما از یک شرکت قابل اعتماد است و برچسب "made for iphone/ipad" دارد، کاملاً ایمن هستند. فقط از استفاده از کابل‌ها و شارژرهای ارزان‌ قیمت خودداری کنید زیرا اغلب به دلیل نبود مکانیسم‌های ایمنی در مدار داخلی، قیمت کمتری دارند. به دلیل وجود محصولاتی اینچنین است که می شنوید انفجار در باتری های آیفون صورت گرفته  و یا آیفون خود به خود آتش گرفته. بنابراین می توانید از شارژر گوشی آیفون ساخت برند های دیگر با خیال راحت استفاده کنید.

 کابل شارژر اورجینال آیفون

هنگام شارژ از گوشی خود استفاده نکنید

در هنگام شارژ از گوشی خود استفاده نکنید این افسانه از یک حادثه بوجود آمد که در آن دستگاه آیفون یک نفر منفجر شد. حقیقت این است که کاربر از شارژر فیک استفاده می‌کرد که باعث آسیب به باتری گوشی آیفون و انفجار آن شد. در واقع عمل شارژ و استفاده همزمان از گوشی ذاتاً خطرناک نیست. حتی اگر باتری خراب شده با خرید باتری اصلی آیفون و استفاده از شارژر اورجینال سلامت گوشی را تضمین کنید.

 استفاده از آیفون در زمان شارژ

گوشی خود را یک شب کامل شارژ نکنید.

بسیاری از ما تلفن های خود را در طول شب به برق وصل می کنیم تا با یک دستگاه کاملا شارژ شده بیدار شویم. این به گوشی آسیب نمی رساند. در واقع گوشی هوشمند شما به اندازه کافی هوشمند است که پس از شارژ کامل، انرژی از منبع برق دریافت نکند. تلفن شما حتی می‌تواند به برق وصل بماند اما دیگر شارژی دریافت نکند.

 شارژ آیفون در طول شب

شما نمی توانید از شارژر iPad برای Iphone استفاده کنید.

این نظر نیز چندان درست نیست و در واقع می توانید از شارژر آیپد استفاده کنید و با شارژر 12 واتی آیپد، می‌توانید آیفون 6 را در نصف زمانی که شارژر 5 واتی که همراه گوشی شما ارائه می‌شود آنرا شارژ کنید. نه تنها استفاده ازآن ایرادی ندارد بلکه سرعت بیشتری نیز دارد.

 شارژ آیفون با شارژر آیپد

شما هرگز نیازی به خاموش کردن آیفون خود ندارید.

این در واقع درست نیست. بسیاری از ما هرگز گوشی‌ خود را خاموش نمی‌کنیم، با اینکه خاموش نکردن گوشی آسیب جدی و تاثیر چندانی نمیرساند اما باتری گوشی را کمی ضعیف می کند. به گفته Apple Geniuse، خاموش کردن هر از چندگاهی گوشی می تواند به بهبود عمر باتری کمک کند.

خاموش کردن آیفون در زمان شارژ

در نهایت فست جانبی نتیجه ای کلی را از این مطلب به اینصورت می گیرد که کابل های آسیب دیده و فرسوده می توانند خطر آتش سوزی ایجاد کنند. در واقع، حدود 53600 آتش سوزی در خانه در سال 2008 در نتیجه خرابی یا نقص الکتریکی شروع شد. به همین دلیل است که نگهداری کابل بسیار مهم است. عمر تلفن‌های هوشمند معمولاً حدود دو سال است، اما با عدم مراقبت صحیح از کابل‌های تلفن همراه این عمر کاهش می یابد.

نوشته شده در 1400-09-27 توسط جدید ترین اخبار تکنولوژی, نکته ها و ترفند ها 0 6

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

منو