گلس بهتر است یا برچسب

گلس بهتر است یا برچسب

گلس بهتر است یا برچسب؟

یکی از مشکلات رایجی که برای اسمارت فون پیش می آید خش شدن صفحه نمایش آن در اثر ضربه، یا کشیده شدن شی تیز مثل کلید در داخل جیب است.برای جلوگیری از بروز این مشکل گلس (از جنس شیشه حرارت دیده) و برچسب (از جنس پلاستیک) طراحی و ساخته شده است حالا سوال اینجاست کدام یک بهتر است؟!

تفاوت گلس وبرچسب چیست؟

گلس از برچسب گران تر است و این تفاوت قیمت به دلیل کیفیت بالاتر گلس و تکنولوژی پیشرفته تر در ساخت آن است. گلس همیشه از برچسب محکم تر و نسبت به خش شدن مقاوم تر است چون ضخامت گلس 3/0 الی 5/0 میلیمتر و ضخامت برچسب 1/0 میلیمتر است. بیشتر گوشی­ها امروزه صفحه نمایش ضدخش دارند. که از شیشه گوریلا گلس ساخته شده است که مقاومت خوبی در برابر خش و ضربه دارند. اما گوریلا گلس سلامت گوشی را در صورتی که از ارتفاع بیش از یک متر سقوط کند تضمین نمی کند  بنابراین می بایست محافظی استفاده شود که در مقابل این ضربات نیروی حاصل را جذب کند و مانع از انتقال آن به صفحه نمایش گوشی شود و همچنین در صورت برخورد با جسم سخت از خراش شدن گوریلا گلس جلوگیری نماید بنابراین اگر برچسب با ضخامت بسیار کم و مقاومت ناچیز در برابر ضربه و خراش بر روی گوشی چسبانده شود هنگام استفاده غیر ضروری و اضافه بودن برچسب قابل تشخیص است ولی گلس به دلیل کیفیت و فرایند ساخت پیشرفته ترش با صفحه نمایش گوشی های امروزی همگام شده و احساس بهتری به کاربر میدهد.  گلس به خاطر ضخامتش برآمدگی و بیرون زدگی بیشتری دارد. با تمام این مزایا، گلس معایبی نیز دارد. در گوشی های iphone ضخامت هرچند تاچیز گلس باعث پایینتر افتادن دکمه home می شود و کارآیی آنرا تحت تأثیر قرار می دهد. برچسب ها با وجود مقاومت کمتر نسبت به گلس اما طرفداران خود را دارد. کسانی که به زیبایی اسمارت فون خود بسیار حساس هستند و نمی خواهند محافظ صفحه نمایش زیبایی آنرا پنهان کند از برچسب استفاده می کنند.

طریقه نصب:

نصب گلس به مراتب از برچسب راحتتر است مخصوصا اگر گلس با کیفیت انتخاب کرده باشید براحتی می توانید آنرا نصب کنید. واضح است که چه برای نصب گلس، چه برچسب صفحه گوشی باید کاملا تمیز وعاری از گرد و غبار باشد.

آیا نیازی هست بر روی صفحه های ضدخش گلس نصب شود؟

گلس هم دربرخورد با اشیا تیز در جیب یا کیف ممکن است ترک بردارد یا خش شود اما به علت تعویض راحتتر و ارزانتر گلس اکیدا توصیه می شود گلس بر روی تمای صفحه ها حتی صفحه های ضدخش نصب شود.حتی اگر صفحه گوشی خش شده باشد با گلس میتوان ان خش ها را پوشاند تا قابل لمس نباشد.

 

از چه گلسی باید استفاده کرد؟

به دلیل تجربه بد افراد در مورد گلس های ارزان قیمت، استفاده از این نوع توصیه نمی شود. گلس های با کیفیت دارای ویژگی هایی است

1-نصب آن به خاطر داشتن چسب با کیفیت بسیار آسان است

2-به خاطر پوشاندن مناسب صفحه نمایش و جنس با کیفیت اثر انگشت بر روی آن باقی نمی ماند و لک براحتی از روی آن بر طرف می شود.

3-بدلیل ضخامت کم تاثیری بر روی حساسیت تاچ صفحه نمایش نمی گذارد و همچنین کیفیت تصویر کم نمی شود.

4-در هنگام لمس هم زمان چند نقطه بر روی گوشی مشکل پیش نمی آید.

5-بر اثر ضربه شدید گلس انرژی را جذب کرده و می شکند صفحه نمایش گوشی را محافظت می کند.

 

اگر قصد گلس با کیفیت عالی و قیمت مناسب را پیدا کردید به سایت ما مراجعه کنید...

 

فارق از اینکه چه جنسی و با چه قیمتی میخرید فقط توجه داشته باشید گلسی را بخرید که برای گوشی شما ساخته شده باشد اینکه گفته می شود این مشابه گوشی شماست یا بهم میخورند خود نوعی فریبکاری برای جلب مشتری است. گلسی که برای گوشی شما نباشد پس از مدتی طوری تغییر شکل میدهد که غیر قابل استفاده می شود. پس گلس با کیفیت و ساخته شده برای گوشی خود را با مراجعه به سایت ما سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

 www.techme.ir

 

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

منو